Sil Baştan….

imagesGeçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek,hayatınızı tekrar,tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?”

Kitabımızın kahramanı  Jeff Winston bu şansı birçok kez elde ediyor.İlk seferinde olan tatlı bir panik ve heyecan hali daha sonrakilerde korkuya bırakıyor kendini.Düşünsenize bir! Nerede, zaman,nasıl öleceğinizi biliyorsunuz.An be an tekrar yaşıyorsunuz aynı acıyı ve değiştirme çabasını. Ama nafile ,kurtulamıyorsunuz bu gerçekten ve gelecek seferin belirsizliğinden. Çünkü bir daha ki uyanışınızda nerede ve nasıl olacağınızı bilemiyorsunuz…Bir zaman sonra olayların sizin kontrolünüzden çıkmış olması  büyük bir tedirginlik yaratıyor.Bilmediğiniz ve ne olacağını tahmin edemediğiniz bir hayatı yaşıyorsunuz…Sıradışı!! 

Bunun yanında güzel yanları da yok değil hani:)Kahramanımız Jeff, geleceği avucunun içi gibi bilmektedir.maçları kimin kazanacağından tutun da köşeyi dönmek için hangi şirketlere para yatıracağını bile biliyordur.Tabi bunu en iyi şekilde kullanır ve ilk hayatının aksine sayılı zenginlerden olur…Ama gelecekteki diğer hayatlarında nasıl olacaktır ve sevdiği her şeyi daha ne kadar kazanıp kaybedecektir?? Ve en önemli soru: Neden bunu yaşamaya mahkum edilmiştir???

Olay örgüsünün çok heyecanlı ilerlediği,sürükleyici bir kitaptı bence…İnsan düşünmeden edemiyor ben olsam acaba ne yapardım diye! Ben olsam, sanırım bu gizemi anladığım ilk anda panikten tekrar ölürdüm 🙂 Ne de olsa tekrar dirileceğim dimi??  Bir başka kitapta buluşuruz!!!!                                                                                                   YANG 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: