Revolution

Bu aralar yabancı dizilerle kafayı bozmuş durumdayım 😀 Zaten insan kendini bir kaptırınca gidiyor.Bu aralar takipçisi olduğum dizilerden bir tanesi de Revolution. Henüz 1.sezonda. Yani başlamak için pek geç sayılmaz. Bilim kurgu ve aksiyon sevenler için bire bir. Dizimiz dünyada ki bütün elektriğin kesilmesiyle başlıyor. Elektriksiz bir hayat düşünebiliyor musunuz? Fabrikalar çalışmıyor, arabalar gitmiyor ve iletişim yok.

İnsanlar aç kalıp birbirini öldürmeye başlıyor. Ama bunu kendi lehine çeviren insanlar da var: Milisler. Milisler zorla insan kaçırıp askeri eğitime alıyorlar ve güçsüz insanları öldürüyorlar. Ülkedeki bütün silahları topluyorlar. Amaçları ise dünya üzerinde hakimiyet kurmak ve bunun en etkili yolu hiç kimsenin sahip olmadığı elektriğe sahip olmaları. Dizinin başlarında elektriğin neden gittiğini bilmiyorsunuz ama her şey dizi ilerledikçe çözülüyor. Elektriği saniyelik getirebilen kolyeler ise elektriğin kesilmesine sebep olan bilim adamlarının elinde. Milisler ise bu kolyelerin peşinde. Kolyelerin yerini bulmak ise hiç de kolay değil. Ama bir insanı konuşturmak için türlü işkenceler yapabilirsiniz ve bu insan her şeye dayanabilir? Ya gözünüzün önünde sevdiğiniz birine çocuğunuza işkence yapılırsa?İşte o zaman susmak hiç de kolay değil. İşte bilim adamımızın karısı buna dayanamayıp konuşuyor çünkü Milisler oğlunu ele geçiriyor. Kızı ise bir zamanlar Milis güçlerin lideri olan amcasıyla birlikte kardeşini kurtarma peşinde..

Dizinin konusu ilginç ve kurgu güzel. Ama bazı aksaklıklar var mesela.Kesinti üzerinden 15 yıl geçiyor ama kıyafetler fabrikadan çıkmış gibi saçlar yapılı 😀 Ama genel olarak heyecan verici ve sürükleyici. Lost da olduğu gibi aralarda eski hayatlardan kesitler var.İnsan bir an o dünyayı hayal etmekten kendini alamıyor….

Bu da her zaman ağlamaklı olan ana karakterimiz : Charlie 😀

Henüz gizemini koruyan Charlie’ye hayran yakışıklı Nate 😀

Bu da amca Miles..

Yakışıklı amcamızın haşin sevdiği Nora 😀

*YIN*

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: