Arrow

2012 yapımı ve yeni giren dizilerin en çok tutulanlarından biri.Biraz kahraman hikayesi gibi gidiyor. Zaten ana karakter Green Arrow diye bilinen bir çizgi karakterden esinlenerek oluşturulmuş. Bol aksiyon ve gizem dolu. Milyarder olan Oliver Queen bir deniz kazası geçirir ve bir adaya düşer. Bu adada 5 yıl boyunca yaşam mücadelesi verir kurtarılmayı beklerken. Kurtulmak zorundadır çünkü babasına söz vermiştir. Kutarıldığında ise herkes onu eski Oliver olmadığını farkeder. Biz ise Oliver’in başına bu adada neler geldiğini bilmiyoruz. Dizi Oliver’in kurtulmasıyla başlıyor. Tabi ara ara eski hayatından ve adada yaşadıklarından kesitler geliyor önümüze. Bu da diziye daha bir heyecan katıyor. Şimdi karakterleri daha yakından tanıyalım.

OLIVER QUEEN

  

Oliver kazadan önce bencil ve çapkın bir milyarder.Kız arkadaşının kardeşiyle yatında olduğu gece kaza geçirler ve bu kazadan babası ve kendi kurtulur. Babası ise ona kendinin yaptığı yanlışları düzeltmesi için yaşaması gerektiğini söyler ve intihar eder. Geriye babasından sadece bir defter kalır. Kazadan sonra adada başına her ne geldiyse onu çok değiştirir.Artık usta şekilde ok kullanabilmektedir. Babasının ona verdiği defterde yer alan isimlerden intikam alma peşindedir ve bunu da gayet iyi becerir. 

LAUREL LANCE

Oliver’ın kazadan önceki sevgilisi. Hırslı ve tuttuğunu koparan bir avukat. Oliver tarafından canı çok yanmış bir sevgili.

DEDEKTİF QUENTIN LANCE

Laurel’in babası. Ölen kızından dolayı Oliver’a karşı kin beslemekte. Şehir avcısının Oliver olduğundan şüphelenmektedir.

JOHN DIGGLE

İlk başlarda Oliver’in koruması olan John daha sonra Oliver’ın sırrını paylaştığı en yakın arkadaşı olacaktır.

Bakalım Oliver söylediği yalanlarla ve içsavaşlarıyla bu oyunu daha ne kadar sürdürebilecektir..

YIN

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: